GŁĘBSZA KOREKTA CENY BITCOINÓW Z WYPRZEDZENIEM, PONIEWAŻ CENA NIE PRZEKRACZA 19,5 TYS. DOLARÓW.

Ostatnia próba Bitcoin’a przełamania 19.500 dolarów w poniedziałek nie powiodła się wśród nasilających się nastrojów związanych ze sprzedażą w pobliżu poziomu.

Flagowa krypto waluta na krótko osiągnęła 15.565 dolarów, ale do wtorkowej sesji rozbiła się o prawie 500 dolarów. Jego korekcyjne posunięcie zilustrowało sentyment do osiągania zysków wśród dziennych traderów. Pokazał również wyraźny brak wyższych ofert na Bitcoin powyżej 19.500 dolarów.

Przeładunki i darmowe obroty dostępne codziennie, dla każdego gracza, w mBitcasino Crypto Autumn Bonanza! Zagraj teraz!
Analityk rynku Michaël van de Poppe zauważył, że Bitcoin zanurzył się również z powodu rosnącej różnicy między jego ceną a dynamiką. Porównał on ostatnie ruchy BTC/USD z relatywnym wskaźnikiem siły pary (RSI), zauważając, że pierwszy z nich obraca w górę, a drugi w dół.

„Bitcoin próbował przełamać kluczową strefę oporu na 19.500-19.600 dolarów, ale nie udało mu się“, wyjaśnił Poppe. „Niższe ramy czasowe niedźwiedzich rozbieżności są tam, co może oznaczać dalszą korektę w kierunku 18.400-18.600 dolarów“. Strefa krytyczna do podtrzymania byczego pędu.“

Bitcoin pokazuje niedźwiedzią dywergencję na swoich wykresach 2H. Źródło: BTCUSD na TradingView.com

ASIAN WHALES
Stwierdzenie to odpowiadało również negatywnym odczuciom dyrektora generalnego CryptoQuant Ki-Young Ju. Analityk-onchain ostrzegał o drastycznym wzroście depozytów Bitcoin na azjatyckiej giełdzie Huobi przez konta posiadające większe ilości tokenów kryptokurwalutowych. To zwiększyło perspektywę potencjalnego dumpingu w przyszłości.

„Myślę, że nie jest tu bezpiecznie tak długo, jak te azjatyckie wieloryby napędzają cenę w ciągu najbliższych 6 godzin“, powiedział pan Ju około 0730 GMT. Wielu połączyło napływ BTC z pogłoską, że władze zwracają użytkownikom jednostki Bitcoin, które stracili podczas hackowania 460 milionów dolarów w Mt Gox w 2014 roku.

Spekulacyjne przypuszczenia, wydaje się, że ten dip pochodzi z azjatyckich wielorybów $BTC w @HuobiGlobal

To dodatkowo zwiększyło możliwość nowej fali presji na sprzedaż, gdyby beneficjent Mt. Gox zdecydował się na masową sprzedaż swoich refundacji.

ŚREDNIOOKRESOWE PERSPEKTYWY DLA BITCOINÓW

Krótkoterminowy niedźwiedzi szok nie wstrząsnął jednak nastrojami inwestorów w dłuższej perspektywie. Wielu analityków zgodziło się, że jedynym kierunkiem rozwoju Bitcoina w przyszłości jest wzrost, biorąc pod uwagę jego rosnący popyt wśród inwestorów instytucjonalnych jako zabezpieczenie przed inflacją prowadzoną przez ekspansywną politykę Rezerwy Federalnej.

„Miliarderzy LITERALNIE mówią ludziom publicznie, że kupują Bitcoina i są ludzie, którzy są nadal niedźwiedzi“, powiedział niezależny analityk rynku Scott Melker. „Korporacje nie kupują aktywów skarbowych, żeby zrzucić 1000 dolarów wyżej. Ta rzecz prawdopodobnie idzie o wiele wyżej. I nadal będą kupować.“

Praca badawcza wydana przez JPMorgan & Chase pokazuje również, że Bitcoin może przyciągnąć około 600 miliardów dolarów, nawet jeśli duże korporacje zdecydują się przeznaczyć 1% z nich na swój portfel aktywów.

„Zakupy Bitcoinów przez MassMutual stanowią kolejny kamień milowy w przyjęciu Bitcoinów przez inwestorów instytucjonalnych. Można dostrzec potencjalny popyt, który może pojawić się w nadchodzących latach, gdy inne firmy ubezpieczeniowe i fundusze emerytalne pójdą za przykładem MassMutual“, stwierdza nota.

MassMutual, weteran firmy ubezpieczeniowej, kupił w zeszłym tygodniu Bitcoina o wartości 100 milionów dolarów.